AVM TABELASI

Alış veriş merkezleri için üretilmiş tabela modelleridir. Alış veriş merkezlerine yönelik hazırlanmış tabela çeşitlerindendir.

Kutu harf olarak ışıklı modelinden tasarlanır. Özellikle hava koşullarına uyumu tabela malzemesi olarak tasarımı göz  önünde tutulması önerilir.

Her türlü hava koşullarına maruz kalacağından malzeme kullanımı son derece kaliteli olması tavsiye edilmelidir.

Pleksi olarak üretimi yapılan malzemenin kalınlık seçimi malzemeden kaçınılmayacak kalınlıkta olmalıdır. 

Tasarım esnasında kurumsal firmanın logo ya da logotype üretimi tasarım aşamasında eğer açık hava reklamcılığı göz özünde tutulmadan yapılmışsa avm ve benzeri geniş alanlarda tabela uygulaması görsel açıdan gerekli etkiyi bırakmaz. O yüzden markalama aşamasında mutlaka firma için açık hava reklamcılığında uygulanacak alanlar göz önünde tutulmalıdır.

Uygulama yüzeyinin mukavemet hesaplamaları eksiksiz ve hatasız kullanılacak sabitleme malzemesinin direnç hesaplamaları kesin olmalıdır. Asla ve asla standart tabela uygulaması olarak değerlendirilmemeli sabitleme aparatlarının  sağlamlığı dikkate alınmalıdır.

Pleksi Kutu Harf üzerinden tasarımı yapılacak tabela modelinde kullanılacak aydınlatma sistemi dıştan aydınlatma ya da içten aydınlatma ise kullanılacak ışık hesaplamaları ve direnç hesapları doğru yapılmalıdır ki aydınlatma da sıkıntı çıkmasın.

 


AVM TABELA ÇEŞİTLERİ