Kuyumcu Tabelası

Kuyumcu Tabelası

Kuyumcuların müşteri potansiyelini artırmak ve olası müşteri odağını çağırmak için tabela modellerinin göz alıcı olması gereklidir.

Kesinlikle ve kesinlikle paslanmaz kutu harf tabela ile yapılmalıdır.

Kuyumcu tabelası imalatında dikkat çekmesi gereken hususlar başında !! özellikle dikkat çekiciliği olmasıdır.

Aydınlatma sistemi en kaliteli malzeme ile imal edilmesi gereklidir ki yıllar içinde ışık yorgunluğu sebebi ile aydınlatma zayıflığı göstermemesi gerekir.

Kullanılacak malzeme gereği en kaliteli tercih edilmelidir. Bu sebepten dolayı maliyeti fazla olacaktır. Ancak, yıllar içinde kalıcılığını göz önünde tutarsak kullanılacak malzeme maliyeti size geri dönüş sağlayacaktır.

Tabela modeli olarak ışıklı kutu harf tabela modeline uygundur. Masrafı ilk başta ağır gelse bile yıllar içinde kendini amorti edebilecek tabela yaptırmanızı öneririz. 

Paslanmaz Kutu Harf modellerinden genellikle satışı yapılacak altın ile aynı renklerin tercih edilmesi önerilir. Beyaz ışık olarak kullanılacak aydınlatma sarı'yı soluk göstereceğinden size aydınlatma konusunda önereceğimiz Sarı tungsten aydınlatma olacaktır. 

Satış yapılan mekanın Pasaj içimi, yoksa kaldırım kenarı mı sorularına da verilecek cevap çok önemlidir.

Bu durumda tasarım ve yazı karakterinin tercihide, bu sorulara verilecek cevaplar sonrasında kararlaştırılmalıdır.

Pasaj içinde daha efemine ve light yazı karakteri seçimi diğer mağazaların kalın ve basküler yazı karakterlerini tercih edeceği varsayılarak kullanıla bilinir ancak bir kuyumcu pasajında yer alacak tabela örneği olarak isminiz değil dikkati çekecek olan ambleminiz olmalı ve kutu tabela imalatı olarak sadece bir amblem ile farkındalığınızı ve dikkat çekiciliğinizi artırabilirsiniz. 

Kaldırım kenarında yer alan dükkanınız için tamamen güneş faktörünü göz önünde tutun. Gün boyu güneş gören tabelanızın aydınlatılması pek gereksiz olabilir. Ayrıca harf yönelimi pleksi yaparsanız güneş ışınlarına maruz kaldığı süreler zarfında rengi soluklaşacağını unutmayın. Gün görmeyen ya da kısmi zaman sonrası gölgede kalacak dükkanınız var ise mutlaka sarı rengini öne çıkartacak bir antreset ya da gri tonlarından tercih edeceğiniz bir zemin ile düşünün.

 Aşağıdaki linklerde müşteirmiz olan kuyumculara yönelik tabela çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz.En Çok Takip Edilen Tabela Modelleri